Eerste Hulp bij Administratie Hardenberg

Direct contact? Bel 0523-820220 of stuur een e-mail

  • E-mailadres
  • Facebook
  • Instagram
  • LinkedIn
  • Twitter
  • Home
  • Ondernemers
    • Algemeen
    • Eigen bedrijf starten
    • Financiële administratie
      • Online boekhouden
      • Jaarrekeningen
      • Belastingen en heffingskortingen
    • Loonadministratie
    • Urenregistratie en kilometerregistratie
  • Particulieren
    • Aangifte inkomstenbelasting
    • Voorlopige teruggaaf inkomstenbelasting
    • Scholieren en studentenregeling
  • Over EHBA
    • Wie is Benno Schraa
    • Eerste Hulp Bij Administratie
    • Missie en visie
    • Referenties
    • Tarieven
  • Overige
    • Nieuws
    • Blog
    • Kennis delen
    • Downloads
    • Links
  • Contact
You are here: Home / Nieuws / Nieuw btw-identificatienummer voor eenmanszaken / zzp’ers per 1 januari 2020

Nieuw btw-identificatienummer voor eenmanszaken / zzp’ers per 1 januari 2020

30-08-2019

Huidige situatie
Het is voor zelfstandigen een wettelijke verplichting om hun btw-identificatienummer te vermelden op hun facturen. Zelfstandigen met een webwinkel moeten dit nummer behalve op hun facturen ook op hun website vermelden. In het huidige btw-identificatienummer is het Burger Service Nummer (BSN) verwerkt. Door het in werking treden van de AVG-wet (Algemene Verordening Gegevensbescherming) op 25 mei 2018 mag het BSN-nummer geen onderdeel meer zijn van het btw-identificatienummer, omdat dit in strijd is met de privacywetgeving. In de huidige situatie is het BSN-nummer van de eenmanszaken/zzp’er openbaar. Kwaadwillenden zouden hiervan misbruik kunnen maken om identiteitsfraude te plegen.

Verwerkingsverbod
De Autoriteit Persoonsgegevens heeft de Minister van Financiën een verwerkingsverbod opgelegd, waardoor de Belastingdienst het BSN-nummer niet meer mag gebruiken in het btw-identificatienummer van zelfstandigen. Dit verwerkingsverbod gaat in op 1 januari 2020.

Oplossing
De Belastingdienst stuurt in het najaar van 2019 aan alle eenmanszaken/zzp’ers in Nederland een nieuw btw-identificatienummer (afgekort: btw-id). Dit nummer moet vanaf 1 januari 2020 gebruikt worden op je facturen en website. Let erop dat je dit nummer ook tijdig doorgeeft aan je leveranciers, zeker als je zaken doet binnen de EU en je btw over de grens terug vraagt! Ook als je zaken doet met ondernemers waarbij de btw verlegd wordt. Bij btw verlegd moet namelijk ook het btw-nummer van de klant op de factuur vermeld worden!

Twee nummers
De invoeren van het nieuwe btw-identificatienummer heeft voor de Belastingdienst grote gevolgen. Dit komt omdat het btw-nummer in bijna alle systemen wordt gebruikt. De gevolgen die dit met zich meebrengt hebben betrekking op de juiste afhandeling van de btw-heffing. Daarom is er besloten om voorlopig, voor de interne processen bij de Belastingdienst, het huidige op het BSN-nummer gerelateerde nummer nog te gebruiken. Om onderscheid te maken tussen het nieuwe btw-identificatienummer (btw-id) heet het oude nummer vanaf 1 januari 2020 het omzetbelastingnummer (afg. ob-nummer)

Communicatie
De Belastingdienst blijft voorlopig in de communicatie (brieven en portaal voor btw-aangifte) met de ondernemer het op het BSN-gebaseerde nummer gebruiken. Omdat het hier gaat om de interne verwerking door de overheid is dit toegestaan.

Tussenoplossing
Zoals jullie hierboven kunnen lezen heeft de Belastingdienst er dus voor gekozen om een tussenoplossing te bieden, zodat in ieder geval per 1 januari 2020 aan de privacywetgeving wordt voldaan.
– Het huidige omzetbelastingnummer (ob-nummer) wordt gebruikt binnen de Belastingdienst voor de aangifte omzetbelasting.
– Het nieuwe btw-identificatienummer (btw-id) is voor de ondernemer bedoeld om deze te gebruiken op zijn facturen, websites en voor handel binnen de EU.
Het is de bedoeling dat er zo snel mogelijk een nieuw ict-systeem voor de btw wordt ontwikkeld. Tot die tijd zal de Belastingdienst van deze tussenoplossing gebruik blijven maken.

Bronnen: Rijksoverheid, Autoriteit Persoonsgegevens, Zzp Nederland.

Tagged With: Autoriteit Persoonsgegevens, AVG-wet, BSN-nummer, BTW, btw-identificatienummer

Geef een reactie Antwoord annuleren

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Nieuws

  • Aftrekbare zorgkosten 2020
  • Fijne feestdagen gewenst
  • Even voorstellen
  • Corona regelingen
  • Nieuwe kleineondernemersregeling per 1 janauri 2020

Laatste tweets @ehba_hardenberg Laatste tweets @ehba_hardenberg

  • Bekijk mijn lijst en stem ook voor de NPO Radio 2 Top 2000! Ik heb dit jaar maar 1 x per artiest gestemd, dus nu ni… https://t.co/PqRdh01Hs8, 2 Dec
  • Karikatuur van mij gemaakt op de SnelStart Aangenaam dag mediaplaza Jaarbeurs Utrecht @ Jaarbeurs https://t.co/B9muscKhpy, 28 Nov
  • Aanwezig bij SnelStart Aangenaam mediaplaza Jaarbeurs Utrecht @ Jaarbeurs https://t.co/aRS4Qcxzi2, 28 Nov
Follow @ehba_hardenberg

Blog

  • Corona regelingen
  • Nieuwe kleineondernemersregeling per 1 janauri 2020
  • Nieuw btw-identificatienummer voor eenmanszaken / zzp’ers per 1 januari 2020

Kennis delen

  • Aftrekbare zorgkosten 2020
  • Overzicht lage-inkomensvoordeel
  • Investeringsaftrek / desinvesteringsbijtelling
  • DBA, de opvolger van de VAR
  • Betekenis codes belastingaanslagen
  • De kleinondernemersregeling (KOR)
  • Ondernemingsplan schrijven
  • Van tariefberekening tot factuur
  • Aan welke eisen moet een financiële administratie minimaal voldoen
  • Wel of geen auto van de zaak

Eerste Hulp Bij Administratie Hardenberg
Lindenlaan 38
7771 DV Hardenberg
0523 – 820 220

info@ehba-hardenberg.nl

  • Algemene voorwaarden EHBA
  • Privacystatement
© 2021 Eerste Hulp Bij Administratie Hardenberg

Kracht Internet Marketing

Deze website gebruikt cookies: Lees meer.